سیستم های مدیریت محتوا مسلماً قدرتمندترین ابزار توسعه وب اینترنت است. در بازاری که به سرعت در حال رشد است و هر شغلی در زیر آفتاب به یک وب سایت نیاز دارد که نه تنها کاملاً عملکردی بلکه بهینه سازی شده ، به راحتی مرتباً به روز شود و آخرین ویژگی ها را پیاده سازی کند ، CMS مناسب اهمیت دارد.
به عنوان یک توسعه دهنده وب ، می توان به راحتی به CMS که می شناسید دسترسی داشت حتی اگر موارد بالقوه بهتری در آنجا وجود داشته باشد. با چنین برنامه شلوغی ، وب سایت هایی که باید به دست بیایند و پول درآمدی حاصل شود ، میل به یافتن چیزهای جدید کاملاً صریح و آشکار در نزدیکی کف شمع است.

به همین دلیل ما تلاش کرده ایم تا لیستی از جدیدترین و قابل توجه ترین سیستم های CMS را برای سال ۲۰۲۰ جمع کنیم. از این گذشته ، با یک سال جدید ، چرا یک سیستم مدیریت محتوا جدید نیز یاد نمی گیریم؟

پیش نیاز : سیستم مدیریت محتوا یا CMS چیست ؟

  • Craft

یک سیستم CMS با محتوای اول است که هم قابل انعطاف است و هم کاربر پسند. ایده آل برای طراحان وب بسیار قابل تنظیم است و کنترل همه چیز از جمله تمام HTML خود را کنترل می کند.

برای مدیریت محتوای چندین سایت فقط به یک نصب Craft نیاز دارید و اگر چندین پروژه در حال انجام هستید ایده آل شوید. از طرف دیگر ، می توانید برای هر سایتی که به دنبالش هستید ، از آن به عنوان یک API محتوا استفاده کنید. چندین ابزار و ویژگی وجود دارد که برای بهینه سازی عملکرد در کنار نسخه های منظم و رفع اشکال ساخته شده است.

craft

  • امبروکو ( Umbraco )

یک سیستم مدیریت محتوا منبع باز عالی است که بر روی فناوری دات نت ساخته شده و برای اجرای وب سایتهای سطح سازمانی برای طیف وسیعی از سازمانهای بزرگ و چند ملیتی استفاده می شود. برخی از نمونه ها شامل مایکروسافت ، مک دونالد و مرسدس بنز هستند

سرنخی را در مورد چگونگی اعتماد به این سیستم CMS به شما نشان می دهند. یکی از مزایای Umbraco این است که شما می توانید یک سایت یکپارچه بسازید که بتواند از سایر سیستم عامل های دیجیتال تغذیه کند. این سرویس از بسته مایکروسافت و سرورهای مایکروسافت ویندوز استفاده می کند به این معنی که با سیستم های شخص ثالث به خوبی ادغام شده و همچنین از امنیت اصلی هسته ای که در این سیستم ایجاد شده بهره می برد.

umbraco

این یک سیستم مدیریت محتوا است که به شما ملزم نمی کند که مقدار زیادی از HTML سفارشی خود را اضافه کنید – اگر طرفدار کد نویسی سفارشی نیستید ، علاوه بر این به علاوه موارد اضافی را اضافه نمی کنید. می توانید چندین سایت را از همان CMS مدیریت کنید ، فایلهای رسانه ای را بارگذاری و مدیریت کنید ، فرم ایجاد کنید و از ویرایشگر صفحه بصری برای کشیدن و رها کردن سریع و ساده استفاده کنید.

  • جوملا

جوملا به عنوان دومین سیستم برتر CMS در جهان توسط CMS Crawler رتبه بندی شده است ، اثبات شده است که یکی از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا در خارج از کشور است. جوملا می تواند به عنوان یک سیستم پیچیده دیده شود زیرا به مقدار مشخصی از دانش برنامه نویسی نیاز دارد ، به عنوان مثال برای توسعه یا شخصی سازی قطعات ، ماژول ها و افزونه ها.
نکته ای که باید هنگام استفاده از جوملا توجه داشته باشید این است که با مضامین و قالب ها محدودیتی ندارید – می توانید از چندین قالب در یک سایت استفاده کنید. این بدان معناست که اگر مشتری طرح کاملاً متفاوتی را برای یک وبلاگ داشته باشد نسبت به صفحات اصلی آنها انجام این کار آسان است.
می توانید انواع مختلفی از مطالب را در یک صفحه نمایش دهید و از پس زمینه به دلیل سازماندهی خوب آنها ستایش می شود. می توانید به راحتی منوها و مقالات جدید را اضافه کنید ، و همچنین در صورت تمایل دسترسی به مطالب خاص را در صفحات خاص محدود کنید. جوملا همچنین وظیفه دارد وب سایت را به صورت چند زبانه از حالت خاموش خارج کند ، چیزی که برای وب سایت هایی که در سراسر جهان خوانده شده و مورد استفاده قرار می گیرند ، مفید است.

joomla

  • Flextype

هنوز نسبتاً جدید است که در سال ۲۰۱۸ عرضه شده است ، اما این بدان معنی نیست که باید آن را دست کم گرفت. راه حل منبع باز ، ارائه یك برنامه طراحی وب رایگان بدون پیچیدگی های غیر ضروری است كه اغلب در سایر سیستم های CMS یافت می شود.
یکی از مزایای بزرگ این است که یک فایل CMS مسطح است بنابراین اگر نیاز به ارائه دهنده هاستینگ را تغییر دهید می توانید به سادگی محتوای وب سایت خود را پستی کرده و آن را در جایی دیگر استخراج کنید ، بدون اینکه پایگاه داده کثیف صادر شود. همچنین این بدان معنی است که می توانید زمینه های سفارشی را برای هر یک از ورودی های خود تعریف کنید و ویرایش آن به راحتی امکان پذیر است. دیگر فن آوری های کلیدی مورد استفاده PHP است که به شما کمک می کند تا به سرعت برنامه های وب ساده و کلیدی را بنویسید ، قالب Twig برای کمک به کد نویسی و پروژه Doctrine برای ذخیره سازی بهینه بانک اطلاعاتی و نقشه برداری شی ها می باشد.

flextype

  • Vapid

یک سیستم مدیریت محتوا ساده است که خود را به عنوان “برای افرادی که برای افراد دیگر وب سایت می سازند” توصیف می کند. این سیستمی است که با این ایده ساخته می شود که می توانید داشبورد دلخواه ایجاد کنید بدون اینکه HTML را ترک کنید ، زیرا HTML CMS است و Vapid بطور خودکار داشبورد را برای شما تولید می کند.در اصل ترکیبی از سازندگان سایت استاتیک با داشبورد اضافی است که ویرایش محتوا را برای کاربران آسان می کند. این یک CMS عالی برای کسانی است که می خواهند وب سایتهای قابل تنظیم و نسبتاً ساده زیادی بسازند ، اما قابلیت انعطاف پذیری سیستم های پیچیده CMS را ندارد.

vapid

  • ماگنولیا

ماگنولیا یکی از انتخاب های طولانی مدت در این زمینه است که اولین بار از ۱۵ سال پیش تأسیس شده است. این یک سیستم سریع و آسان برای استفاده با قابلیت های قدرتمند برای ایجاد ، مدیریت و تحویل تجارب شخصی شده از طریق کانال ها است.
این مرکز دارای یک مرکز محتوای omnichannel است که به شما امکان می دهد تمام کانال های خود را در یک ادغام کنید. این دسترسی به همه محتوا را بدون نیاز به مهاجرت ادغام می کند و با AI کار می کند تا به طور خودکار افزونه ها و پلاگین ها و اتصالات را برچسب گذاری کند

ایده آل برای ابرداده و بهبود سئو شما

این معماری دارای DX است که ایمن ، مقیاس پذیر و آماده ابری است و یک CMS بی سیم

ایده آل برای توسعه آسان اما قدرتمند سایت های شما

با الهام از شیوه های توسعه مقدماتی

از پیکربندی YAML باریک برای انجام کارهای متداول CMS استفاده می کند ، به این معنی که کد کم وجود دارد. همه چیز در پرونده های متنی پیکربندی شده است ، بنابراین نیازی نیست که نگران GUI یا پیکربندی صادرات باشید. این سیستمی آسان برای استفاده است که با سادگی و در عین حال قابلیت های برتر در ذهن طراحی شده است.

magnolia

  • MotoCMS

یکی دیگر از سیستم های ساده CMS برای انتخاب و استفاده است. هیچ مهارت برنامه نویسی لازم نیست ، از طریق ویرایش کشیدن و رها کردن بصری ساده ، افزونه تجارت الکترونیکی و طراحی پاسخگو کار می کند.
چهار مرحله ساده برای دنبال کردن وجود دارد: شما یک الگوی را انتخاب می کنید ، آن را شخصی سازی کرده و محتوا را اضافه می کنید ، سئو و تجزیه و تحلیل های سفارشی را اضافه می کنید ، سپس آن را به صورت آنلاین منتشر و تبلیغ می کنید.
برای تعدادی از حرفه ها و همچنین ادغام ها و افزونه های اضافی قالب های آماده ساخته شده است. همچنین با تنظیمات پیشرفته سئو و ابزارهای بهینه سازی شده طراحی شده اند تا سایت ها بهترین فرصت را برای رتبه بندی درست از حالت خاموش داشته باشند. سایتها سریع و سریع رعد و برق را بارگیری می کنند ، به راحتی اگر چندین مشتری داشته باشید ، این روند کاملاً روان است.

motocms

  • Concrete5

یک CMS منبع آزاد برای موبایل است که به شما امکان می دهد بدون ایجاد کد نویسی یک وب سایت ایجاد کنید. این بیشتر به دلیل ویرایش درون محتوا به خوبی شناخته شده است و اغلب انتخاب برای پروژه های وب است که خرید نهایی کاربر به ویژه دشوار است.

این نخستین بار در سال ۲۰۰۸ منتشر شد و به سرعت محبوبیت خود را افزایش داد. اضافه کردن قابلیت های اضافی با افزودنیهای بازار آنها بسیار آسان است ، بنابراین سفارشی سازی کار چندان دشواری نخواهد بود. برخی از ویژگی های خاص مانند نقشه سایت بومی است و نه از طریق افزونه ها (که بعضی اوقات می تواند سایت ها را کند کند).

concrete5

 

مترجم : شقایق محمدی

منبع

#CMS #سیستم‌مدیریت‌محتوا

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email