ویژگی های امنیتی جدید و مدیریت رمز عبور

جزئیات ورود شما به فضای ناامن مهم است؟ آیا در وب سایتی اشتباهی کرده اید که احتمالاً هک شده است؟ موزیلا می تواند از این به بعد به شما اطلاع دهد. آخرین نسخه Firefox شامل مجموعه ای مفید از ویژگی های جدید است که به منظور تقویت رمز عبور و امنیت مرتبط طراحی شده اند.
فایرفاکس ۷۶ برای ویندوز ، مک و لینوکس در ۵ ام ماه مه راه اندازی شد. تغییر عناوین روی ویژگی مدیریت رمز عبور داخلی Firefox و Lockwise متمرکز شده است. این موارد شامل موارد زیر است:

  1. هشدارهای رمز عبور آسیب پذیر اینها گذرواژه‌هایی را که با یک نقض مشهور سرقت شده مطابقت دارند ، به شما اطلاع می دهند .
  2. هشدارهای نقض وب سایت با این موارد ، اگر وب سایتی که استفاده کرده اید نقض شده باشد ، اخطار دریافت می کنید ، به این معنی که خطر استفاده از ورود و گذرواژهای شما وجود دارد.

در اینجا نگاه دقیق تری به Firefox Lockwise و آنچه در آخرین نسخه تغییر یافته است می پردازیم …

قفل عقب چیست؟

زندگی را با عنوان “Lockbox” شروع کرد. وقتی برای اولین بار رسید ، این در واقع فقط یک روش مفید برای مشاهده گذرواژه‌های ذخیره شده در مرورگر Firefox بود.
در پایان سال ۲۰۱۹ ، Lockbox به عنوان Lockwise معرفی شد و قابلیت های آن افزایش یافت: به عنوان مثال می توانید برای ایجاد مدخل های رمز عبور جدید و ویرایش و حذف موارد قدیمی از Lockwise استفاده کنید. با ویژگی هایی که از یک ابزار مدیریت رمز عبور اختصاصی و بدون چربی انتظار دارید ، مطابقت نداشت اما با این وجود این یک کار مفید بود.
فایرفاکس ۷۶ شامل پیشرفتهای بیشتری به Lockwise است. موارد زیر به شرح زیر است:

  • حفاظت از دسترسی اضافه شده است

بگذارید بگوییم که میز خود را برای لحظه ای با Firefox روی صفحه نمایش خود باز کنید. با نسخه های فایرفاکس قبلی ، چیزی برای جلوگیری از حرکت به سمت snooper به صفحه Lockwise و مشاهده جزئیات رمز ورود و ورود به سیستم وجود ندارد .

Firefox 76 با افزودن سریع یک تأیید هویت اضافی ، این خطر را به حداقل می رساند.

وقتی سعی می کنید از صفحه “ورود و گذرواژه” در حساب Firefox خود مشاهده یا کپی کنید ، از شما خواسته می شود که قبل از ادامه ، رمز ورود برای حساب دستگاه خود را ارائه دهید.

با افزودن رمز عبور ، اعتبارنامه شما برای مشاهده و کپی کردن حداکثر ۵ دقیقه در دسترس است.

  • اعلان ها برای رمزهای عبور شده و آسیب پذیر

توجه: برای اینکه این ویژگی ها کار کنند ، باید یک حساب Firefox ایجاد کنید. برای اطمینان از اینکه اسناد ورود به سیستم شما ضبط شده است ، به صفحه Logins and Passwords رفته و کادر “درخواست کنید تا ورود و پسورد وب سایت ها را ذخیره کنید” بررسی کنید.

اعلانات مربوط به نقض از طریق داشبورد Lockwise قرار دارند. لیستی از ورود به سیستم در سمت چپ صفحه ظاهر می شود. Firefox 76 در صورت بروز مشکل امنیتی ، دو شاخص جدید آیکون را نشان می دهد که در کنار آدرس وب سایت مربوطه در لیست قرار دارند.

هشدار Vulnerable Password به شما می گوید آیا از پسوردی که در آن سایت خاص استفاده می کنید ، در یک حساب دیگر که احتمالاً مورد نقض داده ها قرار گرفته استفاده شده است. به شما هشدار می دهد که استفاده مجدد از رمزهای عبور ، تمام حسابهای شما را در معرض خطر قرار می دهد و به شما توصیه می کند که رمز عبور را تغییر دهید.

هشدار وب سایت شکستن وب سایت به شما اطلاع می دهد که اعتبار آخرین بار به روزرسانی اطلاعات ورود به سایت شما از آن سایت خاص به بیرون درز شده یا به سرقت رفته است. این اطلاعات در مورد تاریخ نقض اطلاعات را به شما ارائه می دهد و به شما توصیه می کند برای محافظت از حساب کاربری خود رمزعبور خود را تغییر دهید.

  • ابزار تولید رمز عبور

ما می دانیم که نباید این کار را انجام دهیم ، اما حدود دو سوم از ما کلمه عبور های یکسانی را در چندین حساب بازیابی می کنیم. بخشی از دلیل این امر آن است که ما زندگی آسانی می خواهیم. به روزرسانی با کلمات عبور تازه و به یاد ماندنی با حداقل ۱۲ حرف ، شماره و نماد یک دردسر است.
بیشتر ابزارهای اختصاصی مدیریت رمز عبور شامل یک ژنراتور رمز عبور است تا در این زمینه به شما کمک کند. اکنون ، Lockwise این ویژگی را نیز شامل می شود. هنگامی که می خواهید یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید ، Lockwise پیشنهاد می کند یک رمز عبور ایمن و پیچیده را برای شما ایجاد کند و آن را مستقیماً در مرورگر خود ذخیره کند.

موزیلا از کجا می تواند اطلاعات خود را در مورد نقض وب سایت و کلمه عبور های مصالحه به دست آورد؟

این اطلاعات از طرف I I Pwned ، یک بستر دسترسی آزاد که نقض ها را ثبت می کند ، به شما امکان می دهد تا بررسی کنند که آیا اطلاعات شخصی آنها احتمالاً در معرض دید است.

فایرفاکس برای تلفن همراه - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

آیا این بدان معناست که من نیازی به ابزار مدیریت رمزعبور جداگانه ندارم؟

ابزارهای اختصاصی مانند LastPass ، RoboForm ، Dashlane ، KeePass و NordPass دارای ویژگی های اضافی هستند. این موارد می تواند مواردی مانند پشتیبانی از چندین دستگاه و مرورگر از یک حساب واحد ، امکان اضافه کردن لایه های تأیید صحت اضافی و به اشتراک گذاری اسناد امن را شامل شود.
بستگی به آنچه شما به دنبال آن هستید. اگر Firefox مرورگر مورد نظر شماست و فقط می خواهید قابلیت های اصلی مدیریت رمز عبور را داشته باشید ، Lockfire ابزاری مفید برای داشتن آن است.

مترجم : شقایق محمدی

منبع

#امنیت #فایرفاکس

اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email