معرفی تکنولوژی های هوشمند + مزایا و معایب آن

معرفی تکنولوژی هوشمند - روبی تکنو - معایب و مزایا آن

چندسالی هست که تکنولوژی هوشمند زندگیمون رو در بر گرفته. تعریف تکنولوژی هوشمند کمی پیچیده تر از آن هست که فکر میکنید در واقع تکنولوژی در فرهنگ لغت به معنای بهره گیری از یافته های علمی برای بهبود عملکرد هست. همچنین کلمه هوشمند از اصطلاح تکنولوژی خود نظارت، تحلیل و گزارشگری گرفته شده است، بنابراین میتوان گفت تکنولوژی هوشمند، علمی است که به صورت خودکار باعث بهبود عملکرد میشود. در تحریریه روبی تکنو در این مقاله قصد داریم در رابطه با معرفی تکنولوژی های هوشمند صحبت کنیم، پس با ما همراه باشید.

معرفی انواع تکنولوژی های هوشمند - معرفی خانه هوشمند

معرفی انواع تکنولوژی های هوشمند

معرفی تکنولوژی های هوشمند: خانه هوشمند

در خانه هوشمند وسایل و دستگاه ها می توانند به صورت خودکار از راه دور با اتصال به اینترنت با استفاده از تلفن همراه یا سایر دستگاه های تحت شبکه کنترل شوند.

دستگاه های موجود در یک خانه هوشمند از طریق اینترنت به هم متصل هستند و به کاربر این امکان را می دهد تا از راه دور عملکردهایی مانند دسترسی امنیتی به خانه، دما، روشنایی و سینمای خانگی را کنترل کند.

مزایا و معایب تکنولوژی خانه هوشمند

  • به جای کنترل لوازم خانگی، ترموستات، روشنایی و سایر ویژگی ها با استفاده از دستگاه های مختلف، صاحبان خانه می توانند همه آنها را با استفاده از یک دستگاه – معمولاً موبایل یا لپ تاپ – کنترل کنند.
  • از آنجا که آنها به موبایل متصل هستند، کاربران می توانند اعلان ها و به روز رسانی ها را در مورد مسائل مربوط به خانه خود دریافت کنند. به عنوان مثال، زنگ درهای هوشمند به صاحبان خانه اجازه می دهد تا افرادی را ببینند و با آنها ارتباط برقرار کنند که حتی در خانه نیستند. کاربران می توانند با این تکنولوژی دمای داخلی، روشنایی و لوازم خانگی را نیز تنظیم و کنترل کنند.
  • البته خطرات و اشکالات امنیتی همچنان گریبان گیر سازندگان و کاربران این تکنولوژی است.  هکرهای ماهر می توانند به وسایل مجهز به اینترنت در خانه هوشمند دسترسی پیدا کنند. با هک کردن خانه های هوشمند میتوان دما خانه را تغییر داد که میتواند باعث آتش سوزی  و یا سرمازدگی افراد خانواده شود.
  • میتوان صدای تی وی و یا  موسیقی را کم و زیاد کرد. (برای ایجاد مزاحمت)
  • با هک قفل در ورودی امکان دزدی هم وجود دارد.

معرفی تکنولوژی های هوشمند - معرفی خودرو هوشمند

تکنولوژی های هوشمند: خودرو هوشمند

تکنولوژی خودروهای هوشمند عموماً مانند خودروهای سنتی پر سر و صدا نیستند و به کاهش آلودگی صوتی کمک می کنند. در واقع یک ماشین دو نفره هستند آنها را راحت تر و مناسب برای ازدحام شهرهای شهری می کند.

  • آیا خودروهای هوشمند در زمستان خوب هستند؟

فاصله محدود هوشمندها از زمین نیز به این معنی است که میتواند در سطوح نسبتاً کم برف، لاستیکهای زمستانی یا بدون لاستیک زمستانی گیر کند.

  • حداکثر سرعت خودروهای هوشمند چقدر است؟

از آنجا که هیچ خودرو هوشمندی واقعاً برای سرعت ساخته نشده است، سریعترین آن در حال حاضر می تواند با سرعت 175 کیلومتر در ساعت سرعت داشته باشد، که ممکن است چندان چشمگیر به نظر نرسد، اما مطمئناً برای خودروی هوشمند مناسب است.

  • آیا خودرو هوشمند اولین ماشین خوب است؟

حتی با وجود جاده های ناهموار بسیار امن تر از سایر ماشین ها است. خودرو هوشمند کوچک است و عملکرد خوبی دارد و تنها دو صندلی دارد.

معرفی تکنولوژی های هوشمند - معرفی پرستار هوشمند

تکنولوژی های هوشمند: پرستار هوشمند

این تکنولوژی هوشمند یک ربات ساخته شده توسط پرستار است که علائم حیاتی را کنترل کرده و اطلاعات را حفظ می کند، به طوری که پزشک معالج قبل از مشاوره دارای پارامترهای به روز است که امکان پیگیری بهتر نتایج درمان تجویز شده توسط متخصص را فراهم می کند.

  • هوش مصنوعی چگونه می تواند به پرستاران کمک کند؟

تکنولوژی هوش مصنوعی به عنوان شریک پرستاری برای ترکیب سریع اطلاعات، تکمیل کار، کمک به تصمیمات بالینی است. هر یک از این فناوری های نوظهور فرصت فوقالعاده ای را برای بهبود مراقبت ایجاد کرده است.

  • آیا پرستارهوشمند جایگزین پرستاران می شوند؟

پاسخ منفی است، در حالی که برخی از فناوری ها می توانند کمک بزرگی در دنیای پرستاری داشته باشند، بسیار بعید است که حداقل در طول عمر خود شاهد جایگزینی پرستار هوشمند برای پرستاران باشیم.

 

منبع: ویکی پدیا

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

تخفیف ویژه برای طراحی وبسایت و سئو وبسایت